Ľutujeme ale táto možnosť je nedostupná
logo

O fotení – otázky a odpovede

 

_MG_1560_O FOTENÍ

OTÁZKY A ODPOVEDE

V PÁR RIADKOCH SOM PRE VÁS ZHRNUL NAJČASTEJŠIE OTÁZKY A ODPOVEDE.

Ako ma nájdete a prvé informácie pred fotením.

Kontakt prebieha telefonicky alebo mailom. Pre mňa je dôležité vedieť o aký druh fotenia ide (fotenie detí, portréty, poetická fotografia, glamour…) A na základe toho si upresníme Vaše požiadavky. Ak nemáte konkrétnu predstavu, môžete sa s dôverou zveriť do našej starostlivosti. Na záver si dohodneme konkrétny termín a čas kedy sa stretneme.

Aké informácie od Vás potrebujem.

O aký štýl fotografie máte záujem. Napríklad modeling, rodinné, dieťa, nastávajúca mamička…Či fotiť v ateliéri, exteriéri, alebo v nejakom zámočku, klube… Ako by ste chceli na fotografiách vyzerať. Ako mačička, šelma, romanticky… Tieto informácie nám pomôžu pri rozhodovaní o vizáži – ako oblečenie, tak líčenie a popr. účesu.

Pred fotením 2 – 3 dni.

Žiadne solárium. Ak áno, tak minimálne 7 dní pred fotením. Pitný režim je dôležitý – minerálne vody sú najvhodnejšie, nezabudnite na ovocie, vyhýbajte sa alkoholu.

Deň pred fotením.

Absolútne žiadny alkohol. V prípade fotenia v spodnom prádle, alebo pri fotografii kde budete vyzlečená vykonajte depiláciu. Dôkladné vyčistenie pleti je viac ako vhodné, nie však tesne pred fotením. Pri suchej pleti – večer pred fotením ošetriť mastným krémom. Pri mastnejšej pleti – ošetrit prípravkom pre stiahnutie pórov. Nezabudnite na pedikúru a manikúru, olámané nechty skazia celkový dojem. Pred fotením je nutné sa dobre vyspať. Na fotenie príďte zásadne nenalíčená! Určte bez riasenky aj ceruzky. Ak Vaše zamestnanie vyžaduje líčenie, je nutné sa minimálne dve hodiny pred fotením odlíčiť. Ak budeme fotiť po Vašej pracovnej dobe, budeme potrebovať očné kvapky (napr. Visine) pre upokojenie očí.

Čo Vás nemusí trápiť a nemusíte to vôbec riešiť.

Nemusíte sa obávať akné, strie, jazvičky, jazvy a všetky podobné chybičky. Na akné len vyčistenie pleti a ošetrite upokojujúcim tonikom. Líčime kvalitnou dekoratívnou kozmetikov a pomocov nej vieme väčšinu nedostatkov ľahko skryť, zvyšok možno retušovať. V prípade odrenín a modrín to tiež nieje problém. V prípade oparu na perách ak je väčšieho rozsahu je lepšie radšej zmeniť termín fotenia.

V čom prísť oblečená, respektíve čo si priniesť.

Ak sme sa presne nedohodli na štýle fotografie, je lepšie si priniesť viac druhov oblečenia kombinovaného do rozličných štýlov. Športový, elegantný, sexi, rôzne spodné prádlo, uprednostnite nohavičky klasického strihu, francúsky vzor, atd., nedoporučujem nohavičky tipu tangá. Doneste si so sebou rôzne doplnky ako napríklad šatky, opasky, korálky, šperky, klobúky, pančuchy a nezabudnite na topánky. Aspoň jeden pár z vyššími opätkami nad 5-6 cm. Pri fotografiách tipu akt, v spodnom prádle atď., je vhodné prísť vo voľnejšom oblečení a hlavne voľnejšie spodné prádlo. Otlačenie od spodného prádla mizne veľmi dlho.

Počas fotenia.

Vždy sa maximálne snažím o uvoľnenú, priateľskú a veselú atmosféru. Rád pred samotným fotením sa zo zákazníkom rozprávam, sledujem reakcie, mimiku tváre a daľšie aspekty doležité k mojej práci. K foteniu pristupujem s citom a taktom, tak aby som zachytil osobnosť človeka a jedinečnú atmosféru okamihu. Preto je možné realizovať len obmedzený počet fotení za deň, klient tým získava individuálny prístup a fotenie prebieha v kľude a bez stresu. Ak Vás tlačí čas a máte len hodinu poprípade hodinu a pol, je lepšie vôbec nefotiť. Časová tieseň nepomáha v tvorbe mne a Vás zbytočne stresuje.

Pred fotením si v ateliéri prejdeme oblečenie, ktoré ste si priniesli a zostavíme výsledné kombinácie. Podľa voĺby s vizážistkou dohodneme štýl líčenia.

Líčenie trvá od pol do jednej hodiny v závislosti od jeho zložitosti. Líčenie je možné počas fotenia niekoľkokrát upraviť.

Potom sa pustíme do samotného fotenia. Počas fotenia sa Vám budem snažiť vyjsť maximálne v ústrety. Postupne Vás budem staviať do jednotlivých póz a poviem Vám ako sa správne postaviť, ukážem Vám položenie rúk, nôh a hlavy aby Vám to čo najviac pristalo. Mám dostatok skúseností a tak viem, čo Vám pristane alebo nepristane. Preto mi prosím, dôverujte. Spoločne potom môžeme vytvoriť krásne a zaujímavé fotografie z ktorých budeme mať radosť obaja.

V priebehu fotenia uvidíte fotografie, ktoré vznikajú a tak môžme priebežne upravovať všetko, čo je potrebné k Vašej spokojnosti. V prípade fotenia aktov, alebo fotografii, kde ste odhalená VŽDY trvám na tipe fotografií, kde nie je vidno určité partie tela, ktoré by odhalené byť nemali. Principiálne odmietam fotiť fotografie vyzlečených ľudí, ktoré nemajú nič spoločné s umeleckou fotografiou. Prosím rešpektujte to.

Po fotení.

Po fotení si v ateliéri spoločne prezrieme vśetky fotografie a rozhodneme sa, ktoré z nich budú ďalej upravované.

Hotové CD s upravenými fotografiami potom odovzdávam zvyčajne do 14 pracovných dní od nášho spoločného fotenia, v mimoriadnych situáciách najdlhšie do 30 pracovných dní. CD z dátami si môže prevziať len samotný zákazník.

/Aktualizované/ Namiesto CD odovzdávame dáta cez Google DiskDrive. Finálne fotografie si tak stiahnete vo svojom pohodlí doma.

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.